Co jest dziane


Pod marką dziane kryje się małe studio dziewiarskie, w którym przede wszystkim dziejemy na ręcznych maszynach dziewiarskich. To małe maszyny, które możesz zamontować na stole w dużym pokoju. Działają bez prądu, a to oznacza, że same nie ruszą i nic nie zrobią, wszystko trzeba wykonać samemu. A to wymaga nie lada wprawy i precyzji.  Oprócz koncentracji i zwinnych rąk, do pracy używamy starannie wybranych przędz - zero sztucznych włókien. Jeżeli wełna, to certyfikowana ze sprawdzonego źródła, jeżeli coś na lato, to len a jeżeli bawełna, to z recyclingu. 

To wszystko oczywiście w kolorze.


Cenimy dobre rzemiosło, wysoką jakość i fajne kolory. dłużej niż jeden sezon. Chcemy pokazać, że dzianie jest fajne i nie musi być zarezerwowane tylko dla szarych zimowych dni. Żegnamy gryzące czapki, swetry i inne koszmary z dzieciństwa. Gramy w kolory i wzory, które można dowolnie spersonalizować, dzięki czemu każdy może dostać unikalny wyrób skrojony pod siebie. 

x

Oprócz dziania pod własną marką, realizujemy również projekty indywidualne, więc jeżeli tylko masz pomysł na sweter, szalik czy czapkę, to możemy udziać Twój pomysł. Napisz do nas, nie gryziemy. Mieliśmy również przyjemność dziać dla Hello Pets oraz wrocławskich marek: Pulpa oraz Metr64 - jeżeli jesteś ciekaw efektów - zajrzyj tutaj: Jak współpracujemy. O tym jak dziejemy, możesz przeczytać w zakładce Jak pracujmy.

x

x

Dziane, to przede wszystkim, Marta Stanisławska - absolwentka łódzkiej Filozofii i krakowskiego Projektowania Ubioru (SAPU). Po różnych przygodach wróciła do tego, czym zajmowała się cała rodzina - odzieży. W poszukiwaniu własnej drogi wpadła na druty i tak już zostało. Przez kilka lat współpracowałam z polskimi markami odzieżowymi oraz londyńską firmą Wool and the Gang. Nie lubi zimy i od tego wszystko się zaczęło.

xNaszą pracę docenili:

NAP -  finał konkurs Znalezione w Polsce promujący polskie rzemiosło i młodych projektnatów

https://nap.com.pl/pl/dla-domu/wydarzenia/finalisci-konkursu-znalezione-w-polsce

Łódz Design Festival - sekcja BiznesUp 2018 promująca polskiego wzornictwo

http://www.lodzdesign.com/biznesup/

Zwykłe Życie - Polskie rzemiosło poleca się na co dzień i na Święta

http://zwyklezycie.pl/2018/12/polskie-rzemioslo-poleca-sie-dzien-swieta/

F5 - 10 wystawców, dla których warto wybrać się w ten weekend na 12. edycję Slow Weekendu

http://www.f5.pl/tu-i-teraz/10-wystawcow-dla-ktorych-warto-wybrac-sie-w-ten-weekend-na-12-edycje-slow-weekendu

x

x

store_theme_translations.cart_widget_heading

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów