Jest dziane. Ale jak to?

Z jakich przędz korzystamy?

Przy tworzeniu własnych produktów korzystamy z dwóch rodzajów przędz - na wiosnę i lato używamy roślinnej przędzy z lnu. Na jesień i zimę korzystamy z dobrodziejstwa wełny merynosa. Dlaczego taki wybór? W obu przypadkach była to bardzo świadoma decyzja. Od początku chcieliśmy trochę odczarować dzianinę. W jaki sposób? Przypomnijcie sobie, czy dostaliście kiedyś piękny sweter, szalik, rękawiczki lub, o zgrozo, skarpety, zrobione ręcznie na drutach. Pięknie wydziergane, były wyrazem troski o Wasze ciepło i zdrowie. Często jednak, pomimo niesamowitych umiejętności ich twórcy lub twórczyni, rzeczy te niestety były udziane ze słabej jakości przędzy, i jedyne co pamiętacie do tej pory to to, że niesamowicie drapały? Albo to, że kolory były bure? A może wcale nie było Wam w nich cieplej? My mamy takie wspomnienia, i wiedzieliśmy, że wysoka jakość przędz będzie naszym priorytetem. Zależy nam również na tym żeby rzeczy, które dziejemy zostały z Wami jak najdłużej i cieszyły Was przez kilka sezonów. Staramy się jak najbardziej świadomie podchodzic do naszych działań, w pracy i poza nią. Zwracamy uwagę na to, jak produkowane są materiały - w jakich warunkach powstają, czy respektowane są prawa pracowników je wykonujących, czy szanowane są prawa zwierząt oraz samo środowisko. Dlatego po kolei:

Do dziania czapek i rękawiczek używamy certyfikowanej przędzy
merynosa

Wełna merynosa - kupujemy ją od europejskiego producenta. Wełna przędzona jest we włoskich przędzalniach, a to oznacza, że szanowane są prawa pracowników jak również spełnione są wszystkie normy dotyczące ochrony środowiska oraz farbowania przędz, które obowiązują w Unii Europejskiej. Nasza przędza posiada certyfikat Oeko Tex 100 oraz The Woolmark Company, które potwierdzają wysoką jakość materiałów oraz standardów przy jej produkcji. Leży nam nam na sercu również dobro zwierząt, dlatego kupujemy wełnę od producenta, który zapewnia o pozyskiwaniu wełny tylko z zrównoważonych, sprawdzonych hodowli, gdzie dba się o owce. W końcu to im zawdzięczamy to, że możemy się cieszyć tym niezwykłym materiałem jakim jest przędza merynosa. A czym dokładnie wyróżnia się ta konkretna wełna? Owce merynosa to gatunek owiec zamieszkujący wysokie góry. Oznacza to, że zwierzęta te są przystosowane do dużych wahań temperatur - bardzo wysokich i bardzo niskich. Dzięki temu ich wełna posiada świetne właściwości termoregulacyjne, to znaczy ma zdolność do utrzymywania optymalnej temperatury ciała. A prościej rzecz ujmując - kiedy jest ciepło, wełna grzeje. Kiedy jest chłodno, wełna nie przepuszcza ciepła, czyli ciało się nie poci i nie przegrzewa. Dlatego wełna merynosa jest często używana w odzieży sportowej. Sami sprawdziliśmy jeżdżąc na rowerze w różnych temperaturach i odziani w czapki. Zarówno czapki jak i fryzura po ich zdjęciu były w idealnym stanie! Jakby tego było mało, wełna ma właściwości samo oczyszczające, więc nie trzeba jej co chwilę prać. Dlatego też jest polecana dla alergików. Dodajmy jeszcze, że jest miękka, elastyczna i bardzo przyjemna, miła w dotyku.A plecaki i portmonetki dziejemy z przędzy lnianej

A plecaki i portmonetki dziejemy z przędzy lnianej

Przędza lniana - używamy jej do dziania plecaków oraz portmonetek (vel kosmetyczek, vel piterków). Wiadomo, że asortyment typu plecak nie wymaga szczególnych właściwości jak termoregulacja. Za to materiał z jakiego jest wykonany musi być przede wszystkim bardzo wytrzymały. I tak, przędza lniana, pomimo tego, że jest pozyskiwana z niewinnie wyglądających roślin o pięknych błękitnych kwiatkach, jest jedną z najbardziej wytrzymałych przędz. Naszą sprowadzamy z Litwy, która jest obecnie największym europejskim producentem lnu, i która od wielu lat słynie z najwyższej jakości. Dodatkowo, przędza lniana jest w produkcji o wiele bardziej ekologiczna niż przykładowo bawełna. To znaczy, że do jej uprawy potrzebne jest o wiele mniejsze zużycie wody niż w przypadku innych przędz roślinnych.

Co możemy jeszcze dodać? Sami dziejemi, nie jestesmy więc uzależnieni od dużych partii produkcyjnych. Sami wybieramy kolory, a to oznacza, że wszystkie przędze, które mamy możemy wykorzystać do końca. Nie wyrzucamy resztek. Wplatamy i wykorzystujemy wszystko, co mamy w pracowni. Szanujemy pracę rąk oraz materiały, z których korzystamy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do naszego Studia w Łodzi. A na odległość zapraszamy do przeczytania notki jak powstawała seria plecaków.

store_theme_translations.cart_widget_heading

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów